22.04.2024

של"צ, מאסר על תנאי וקנס לנאשם באיומים כלפי ראש עיריית רמלה

בית משפט השלום ברמלה קיבל את עמדתו של עוה"ד איתי בר עוז וקבע כי הרקע לאיומים והסיבה מהם נבעו מחייב לפרוש מתחם ענישה מקל. על הנאשם נגזרו 400 שעות לתועלת הציבור, 6 מאסר על תנאי, קנס ופיצוי
פורסם ב: 17:22 | 16.07.2020
מאת:
מערכת קרימינלי
של

על פי כתב האישום, הנאשם כתב 5 פוסטים בפייסבוק בהם הוא משמיע קללות ודברים בעלי תוכן מאיים כלפי ראש עיריית רמלה. בין היתר: "ביום שניפגש עדיף לך לברוח..." וכן: "ראש העיר ייתן דין וחשבון על הפקח שהוא מעסיק.. לא יהיה לך יום אחד של שקט פה ברמלה אתה והילדים שלך תצטרכו לברוח הכי רחוק..."

 

בחלק הכללי של כתב האישום נכתב כי קרוב משפחתו של הנאשם, תושב רמלה, נהרג בתאונת דרכים בה הייתה מעורבת ניידת שיטור עירונית של עיריית רמלה.

 

העניין נדון בבית משפט השלום ברמלה בפני כבוד השופט סגה"נ מנחם מזרחי. בגזר הדין שניתן ביום 03/05/20, בית המשפט קבע כי אין חולק בדבר חומרת הדברים אותם רשם הנאשם וכי לא הייתה להם כל הצדקה, בייחוד כאשר הם הופנו כלפי עובד ציבור החייב למלא את תפקידו ללא מורא.

 

יחד עם זאת, ההתייחסות לרקע ולמניע של הדברים הביא את בית המשפט לבחינת המקרה כמקרה מיוחד המצדיק ענישה מקלה. בית המשפט למעשה, קיבל את עמדת ב"כ הנאשם - עו"ד איתי בר עוז וקבע כי העדויות שהובאו בפניו, מתארות קשר קרוב ואמיץ בין הנאשם לקרוב משפחתו המנוח וכי נסיבות מותו היו כאסון שנפל על המשפחה ועל הנאשם במיוחד, שחש שאיבד את אחיו הביולוגי. באחד העדויות נמסר כי ראש העיר הגיע לנחם את משפחת המנוח אלא שאז התברר, כי הפקח שנהג בניידת שהייתה מעורבת בתאונה חזר לעבודה. נסיבות אלו הובילו את בית המשפט למסקנה כי הנאשם פעל מתוך סערת הרגשות בה היה נתון.

 

כל זאת, בצירוף נסיבותיו האישיות של הנאשם וביניהן, היותו אדם צעיר שהודה ונטל אחריות על מעשיו והתסקיר החיובי שהתקבל בעניינו, הובילו את בית המשפט לכלל מסקנה כי מתחם הענישה בנסיבות המיוחדות של תיק זה, נע בין של"צ וקנס (ענישה הצופה פני עתיד) לבין מאסר שירוצה בעבודות שירות.

 

לבסוף, בית המשפט גזר על הנאשם 400 שעות של"צ, 6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים, קנס על סך 2,500 ש"ח ו-3,000 ש"ח פיצוי למתלונן (ת"פ 45722-06-19).

תגובות (0 תגובות)
הוסף תגובה

מצא עורך דין פלילי

מצא
הצג הכל >
הצג עוד >

עורכי דין פלילי

מילון מונחים

מעצרים בתחום משפט צבאי

180 ק"ג קנאביס נתפסו במעבדה שהוקמה בסמוך לגן משחקים בטירת הכרמל

מעבדה לגידול סמים שהכילה 180 ק"ג של סמים מסוג קנאביס נתפסה בטירת כרמל בקרבת גן משחקים. אתמול הוגשה הצהרת תובע נגד שני תושבי המקום בחשד להפעלתה. תמונות – דוברות המשטרה
לכתבה המלאה >

גזרי דין בתחום משפט צבאי

של"צ, מאסר על תנאי וקנס לנאשם באיומים כלפי ראש עיריית רמלה

בית משפט השלום ברמלה קיבל את עמדתו של עוה"ד איתי בר עוז וקבע כי הרקע לאיומים והסיבה מהם נבעו מחייב לפרוש מתחם ענישה מקל. על הנאשם נגזרו 400 שעות לתועלת הציבור, 6 מאסר על תנאי, קנס ופיצוי
לכתבה המלאה >

עבירות סמים חמורות: העברת תיק מבית דין צבאי לבית משפט אזרחי

פרקליטות המדינה הסכימה על העברת תיק נגד נאשם עריק מצה"ל אשר הואשם בניהול מעבדת סמים, לבית משפט אזרחי, במסגרת הסדר הטיעון שם הגיעו הצדדים לענישה חסרת תקדים בדמות שישה חודשי עבודות שרות בניכוי ימי מעצר.
לכתבה המלאה >

פסקי דין בתחום משפט צבאי

נאשם בעבירת איומים כלפי עובד סוציאלי זוכה בבית המשפט

הנאשם שלח לעובד הסוציאלי האמון על הטיפול בילדיו דואר אלקטרוני בו כתב דברי איום לכאורה. בית משפט השלום בירושלים החליט לזכות אותו לאחר שפסק כי אין המדובר בדברי איום
לכתבה המלאה >

נאשם זוכה מן המיוחס לו בשל טענת הגנה מן הצדק לנוכח התנהלות השוטרים כלפיו

בית משפט השלום ברחובות מנמק: "הגשת כתב האישום וניהול ההליך פוגעים בתחושת הצדק וההגינות המשפטית לנוכח התנהלות המאבטחים והשוטרים".
לכתבה המלאה >

הואשם בעבירת איומים כלפי שוטר וזוכה מחמת הספק

בית משפט השלום ברחובות זיכה מחמת הספק אדם שהואשם בעבירת איומים כלפי שוטר
לכתבה המלאה >

הבקשה לחנינה התקבלה - הרישום הפלילי של החייל נמחק

נשיא המדינה מקבל את טענות באי כוח הנאשם עו"ד הישאם קבלאן ועו"ד משה אלון בדבר נסיבותיו של הנאשם – שהורשע בבית דין צבאי ומנסה להחזיר את חייו למסלול תקין – ומורה על מחיקתו המיידית של רישומו הפלילי
לכתבה המלאה >

מחדלי חקירה הובילו לזיכוי חייל משימוש בסמים

בית הדין הצבאי מזכה נאשם בעבירות סמים, בית המשפט קובע כי בחקירת המשטרה הצבאית נפלו פגמים רבים ובין היתר טענת האליבי של הנאשם לא נבדקה.
לכתבה המלאה >

עורכי דין פלילי

אסף גונן

עורך דין פלילי
לעמוד עו"ד

שי גבאי

מומחה במשפט פלילי
לעמוד עו"ד
back --> -->