22.04.2024

הותר לפרסום: חוקרי מחוז צפון פענחו את אירוע הירי לעבר ביתו של ראש עיריית טמרה דר׳ דיאהב סוהיל

חוקרי מחוז הצפון פענחו את אירוע הירי שבוצע לעבר ביתו של ראש עיריית טמרה דר' סוהיל דיאב בחודש אוגוסט האחרון. תמונות – דוברות המשטרה
פורסם ב: 12:08 | 04.10.2023
מאת:
מערכת קרימינלי
הותר לפרסום: חוקרי מחוז צפון פענחו את אירוע הירי לעבר ביתו של ראש עיריית טמרה דר׳ דיאהב סוהיל

ביום שלישי 29/08/23 בשעות הלילה המאוחרות, התקבלה הודעה במוקד 100 על ירי המבוצע לעבר ביתו של ראש עיריית טמרה ד"ר סוהיל דיאב.

 

שוטרי מחוז צפון שהוזנקו לזירה אספו ממצאים ופתחו בחקירה אינטנסיבית שבמסגרתה, נעצר החשוד בצומת יסעור יחד עם שניים נוספים כשהם נוסעים ברכב מסחרי מסוג מיצובישי לכיוון צפון. ברכב נתפסו כפפות וכובעי גרב בצבע שחור.

 

מיד אחרי המעצר, מפקד המחוז הצפוני - ניצב שוקי תחאוכה ציין את מעצרם המהיר של שלושת החשודים ואמר: "כל ניסיון פגיעה בראש רשות על רקע תפקידו וגם אם על רקע אישי, הינו פגיעה בשלטון החוק במדינת ישראל ומחוז צפון ינקוט ביד קשה נגד כל ניסיון כזה." בהתאם לכך, חקירת המקרה הוטלה על היחידה ללוחמה בפשיעה במרחב גליל.

 

בסיום חקירה מאומצת של חוקרי המחוז הצפוני במשך 35 ימים בליווי פרקליטות מחוז חיפה, נאספו די ראיות כנגד החשוד - תושב טמרה בן 19, בגין אירוע הירי לעבר ראש עיריית טמרה ד"ר סוהיל דיאב. מחר יוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה בצירוף בקשה למעצרו עד תום ההליכים.

 

במהלך החקירה המסועפת, נאספו עוד ראיות כנגד החשוד בגין אירועים אחרים בהם ירה מנשק כאשר הוא נמצא באותו הרכב בו נעצר ביום הירי על בית ראש העיר.

 

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל גילוי אלימות המופנה כלפי נבחרי ציבור על רקע עבודתם הציבורית ותשקיע את מירב המשאבים, הכוחות והאמצעים במטרה לסכל אירועים מסוג זה ולהביא את העבריינים אל מאחורי סורג ובריח."

תגובות (0 תגובות)
הוסף תגובה

מצא עורך דין פלילי

מצא
הצג הכל >
הצג עוד >

עורכי דין פלילי

מילון מונחים

מעצרים בתחום משפט צבאי

180 ק"ג קנאביס נתפסו במעבדה שהוקמה בסמוך לגן משחקים בטירת הכרמל

מעבדה לגידול סמים שהכילה 180 ק"ג של סמים מסוג קנאביס נתפסה בטירת כרמל בקרבת גן משחקים. אתמול הוגשה הצהרת תובע נגד שני תושבי המקום בחשד להפעלתה. תמונות – דוברות המשטרה
לכתבה המלאה >

גזרי דין בתחום משפט צבאי

של"צ, מאסר על תנאי וקנס לנאשם באיומים כלפי ראש עיריית רמלה

בית משפט השלום ברמלה קיבל את עמדתו של עוה"ד איתי בר עוז וקבע כי הרקע לאיומים והסיבה מהם נבעו מחייב לפרוש מתחם ענישה מקל. על הנאשם נגזרו 400 שעות לתועלת הציבור, 6 מאסר על תנאי, קנס ופיצוי
לכתבה המלאה >

עבירות סמים חמורות: העברת תיק מבית דין צבאי לבית משפט אזרחי

פרקליטות המדינה הסכימה על העברת תיק נגד נאשם עריק מצה"ל אשר הואשם בניהול מעבדת סמים, לבית משפט אזרחי, במסגרת הסדר הטיעון שם הגיעו הצדדים לענישה חסרת תקדים בדמות שישה חודשי עבודות שרות בניכוי ימי מעצר.
לכתבה המלאה >

פסקי דין בתחום משפט צבאי

נאשם בעבירת איומים כלפי עובד סוציאלי זוכה בבית המשפט

הנאשם שלח לעובד הסוציאלי האמון על הטיפול בילדיו דואר אלקטרוני בו כתב דברי איום לכאורה. בית משפט השלום בירושלים החליט לזכות אותו לאחר שפסק כי אין המדובר בדברי איום
לכתבה המלאה >

נאשם זוכה מן המיוחס לו בשל טענת הגנה מן הצדק לנוכח התנהלות השוטרים כלפיו

בית משפט השלום ברחובות מנמק: "הגשת כתב האישום וניהול ההליך פוגעים בתחושת הצדק וההגינות המשפטית לנוכח התנהלות המאבטחים והשוטרים".
לכתבה המלאה >

הואשם בעבירת איומים כלפי שוטר וזוכה מחמת הספק

בית משפט השלום ברחובות זיכה מחמת הספק אדם שהואשם בעבירת איומים כלפי שוטר
לכתבה המלאה >

הבקשה לחנינה התקבלה - הרישום הפלילי של החייל נמחק

נשיא המדינה מקבל את טענות באי כוח הנאשם עו"ד הישאם קבלאן ועו"ד משה אלון בדבר נסיבותיו של הנאשם – שהורשע בבית דין צבאי ומנסה להחזיר את חייו למסלול תקין – ומורה על מחיקתו המיידית של רישומו הפלילי
לכתבה המלאה >

מחדלי חקירה הובילו לזיכוי חייל משימוש בסמים

בית הדין הצבאי מזכה נאשם בעבירות סמים, בית המשפט קובע כי בחקירת המשטרה הצבאית נפלו פגמים רבים ובין היתר טענת האליבי של הנאשם לא נבדקה.
לכתבה המלאה >

עורכי דין פלילי

אסף גונן

עורך דין פלילי
לעמוד עו"ד

שי גבאי

מומחה במשפט פלילי
לעמוד עו"ד
back --> -->