01.06.2020
באנר מתחת לעדכונים מהשטח בכל האתר - צד שמאל (חדש)
באנר מתחת לעדכונים מהשטח בכל האתר - צד ימין (חדש)

זוכה מחמת הספק בשל "זוטי דברים"

המתלונן מסר את גרסתו למשטרה, לפיה הנאשם איים עליו ותקף אותו. בית משפט השלום ברמלה קבע כי עדות המתלונן עומדת לבדה, ובכל מקרה סיכם דבריו בכך ש"גם אילו קבעתי כי הנאשם אמנם השליך חצץ ופגע במתלונן, הרי המדובר במעשה שהוא בגדר זוטי דברים".
פורסם ב: 00:00 | 08.08.2016
מאת:
daniel.a@anova.co.il
זוכה מחמת הספק בשל

על פי תיאור העובדות שפורטו בכתב האישום שהוגש לבית המשפט, בחודש אפריל 2013, בשעה 9:30 או סמוך לכך, נכנס הנאשם שנהג באותו זמן במשאית, לאתר בנייה שנמצא בעיר מודיעין. מיד ניגש המתלונן, שהוא מנהל האתר, אל הנאשם והסביר כי המדובר בשטח פרטי וביקש מהנאשם לצאת עם המשאית מן האתר. בתגובה החל הנאשם לקלל את המתלונן, אמר לו שיהרוג אותו עכשיו, והחל לזרוק חצץ וחול אשר פגעו בראשו של המתלונן.

 

במהלך החקירה המשטרתית עולה כי הנאשם הגיע למקום עם משאיתו לצורך פריקת סחורה שהוזמנה על ידי בית השכן, מחמוד. מכיוון שלא הייתה גישה בטוחה למקום הפריקה מכיוון בית השכן, ניסה הנאשם להתקרב למקום מכיוון אתר הבנייה שבו עבד המתלונן.

 

מעדות המתלונן בבית המשפט עולה שבאותו בוקר פתח את השער, כיוון שחיכה למשאית בטון שהייתה אמורה להגיע. בשלב מסוים הגיע הנאשם עם משאיתו, ואז אמר לו המתלונן שזהו שטח פרטי ויש שלט גדול בכניסה, אך הנאשם החל לקלל את המתלונן: "מי אתה? רוסי מסריח, אני אהרוג אותך". כשאמר לנאשם כי יזמין משטרה, זרק עליו הנאשם חצץ ממשאיתו, על הפנים והראש וכתוצאה מכך כל ראשו של המתלונן היה מלא באבנים. כשהלך המתלונן להתקשר למטרה, הנאשם עזב, אך המתלונן רשם את מספר הרכב.

 

מפסיקת בית המשפט עולה שעדותו של המתלונן רצופת קשיים כשלעצמה, וכן בהשוואה ליתר הראיות. עדותו עומדת בסתירה מעדותו של פועל אחר שנכח באירוע, והעיד כי הן הנאשם והן המתלונן קיללו זה את זה, באופן שווה. כמו כן, עדות המתלונן מנוגדת לעדותו של מזמין המטען, שגם כן היה נוכח באירוע. גם בעניין זריקת החצץ מהמשאית, נותרה גרסת המתלונן לבדה למול כל יתר העדויות, שכן הן הפועל והן המזמין העידו כי לא ראו את הנאשם תוקף את המתלונן. בנוסף, גם העדות לפיה היה בכניסה לאתר שלט גדול שהורה כי אין כניסה לשטח הפרטי לא הוכחה בשום אופן.

 

הנאשם נחקר במשטרה פעמיים ומסר גרסה עקבית וקוהרנטית, לפיה הגיע לצורך פריקת סחורה והמתלונן הוא שצעק עליו וקילל אותו. הנאשם הכחיש שהשליך חצץ על המתלונן, ואמר כי "ייתכן כי החצץ עף ברוח, אך לא נעשה דבר במכוון". לדבריו, פרק את הסחורה ועזב את המקום, ולא היה כל אירוע אלים מיזמתו. בית המשפט קבע כי עדותו של הנאשם הייתה מהימנה וקולחת, והוא חזר בה על גרסתו האמורה, מבלי שנתגלו סתירות משמעותיות. הנאשם הודה כי אף הוא קילל את המתלונן, אך לא איים בשום אופן.

 

השופטת רבקה גלט פסקה כי עולה מן העדויות בבירור שהנאשם לא איים ולא תקף את המתלונן, שהרי גרסת המתלונן בעניין זה, נותרה לבדה למול עדויות הפועל, המזמין והנאשם. באמרת אגב הוסיפה כי "גם אילו קבעתי כי הנאשם אמנם השליך חצץ ופגע במתלונן, הרי המדובר במעשה שהוא בגדר זוטי דברים".

 

לאור האמור לעיל הרי שהנאשם זוכה מכל המיוחס לו.

 

תגובות (0 תגובות)
הוסף תגובה

מצא עורך דין פלילי

מצא
הצג הכל >
הצג עוד >

עורכי דין פלילי

מילון מונחים

לכל המונחים >

מעצרים בתחום מגזין

נעצרו חשודים בניהול בתי בושת באזור התחנה המרכזית בתל אביב

משטרת ישראל פשטה הבוקר על בתיהם של מספר חשודים בניהול ושליטה של בתי בושת באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. החשודים שנעצרו חשודים בעבירות של הלבנת הון, העלמת מס וניהול בתי בושת. צילום: אילוסטרציה
לכתבה המלאה >

נעצרה חוליית פורצים שפעלה באזור ירושלים

בפעילות מבצעית מתוכננת ויזומה הביאה לפנות בוקר למעצרה של חוליית פורצים שפעלה בירושלים.בחיפוש שבוצע נתפס רכוש גנוב, סמים , מכשירי סלולאר ואמצעי לחימה שונים. צילום תמונה דוברות המשטרה
לכתבה המלאה >

סוכן סמוי הוביל למעצרם של עשרות חשודים בעבירות אלימות, רכוש וסמים

במבצע שנערך לפנות בוקר בהשתתפות כוחות משטרה רבים, נעצרו עשרות חשודים בעבירות אלימות, סחר בסמים ובעבירות התפרצות לדירות באזור הדרום. פעילות זאת התאפשרה בזכות פעילותו של  סוכן סמוי אשר פעל בקרב העבריינים במשך ארבעה חודשים ואסף ראיות כנגדם. קרדיט תמונות: דוברות המשטרה
לכתבה המלאה >

20 עצורים בצפון הארץ בחשד לביצוע עבירות סחר בנשק

פיצוח סוכן שפעל בקרב כנופיות ויחידים בצפון הארץ בתחומי הסחר בנשק ועבירות סמים מביא למעצרם של 20 עבריינים בתחומי הנשק והסמים (תמונות דוברות המשטרה)
לכתבה המלאה >

25 חשודים בסחר בסמים נעצרו באזור באר שבע

בעקבות פעילות משטרתית שנערכה בחודשים האחרונים נעצרו לפנות בוקר עשרים וחמישה חשודים בעבירות סחר בסמים מסוכנים במבצע משטרתי נרחב בו הופעל סוכן סמוי.
לכתבה המלאה >

30 עצורים בגין סחר בסמים בירושלים

סוכן סמוי שהופעל על ידי משטרת ישראל בחודשים האחרונים בשכונות בדרום ירושלים, הביא היום לפנות בוקר למעצרם של 30 חשודים בעבירות סחר בסמים מסוכנים והפצתם. במהלך היום יובאו החשודים להארכת מעצרם בבית המשפט השלום בירושלים.
לכתבה המלאה >

חשד לרצח והתאבדות באשקלון

 היום, שבת, התקבל דיווח במוקד משטרת ישראל על צעיר תושב אשקלון כבן 41, שקפץ מחלון ביתו בקומה ה-8 ברחוב בן עטר בעיר אשקלון (תמונה: דוברות המשטרה).
לכתבה המלאה >

פיצוח סוכן: סוכן שפעל בקרב עבריינים הביא למעצר עשרות עבריינים בתחום הרכוש והסמים והנשק

בתום פעילות שארכה מספר חודשים בהם הופעל סוכן כנגד עברייני רכוש, אמל"ח וסמים, הבוקר הגיע השלב הגלוי של הפעילות עת עשרות שוטרים פשטו במקביל על בתיהם של 45 עבריינים (צילום דובורת המשטרה).
לכתבה המלאה >

המשטרה לא החזירה את כספי הערבות ותפצה את המבקש

הציבור הפסיד: בית משפט השלום בראשון לציון משית הוצאות על המשטרה בסך 1,000 ₪, וזאת בגין התעלמותה מצווי בית משפט והשחתת זמנם של בית המשפט והמבקש
לכתבה המלאה >

גזרי דין בתחום מגזין

שבר את אצבעה של אשתו ולא ייכלא

הנאשם תקף את רעייתו ליד בנם הצעיר של השניים והורשע בגרימת חבלה של ממש. עם זאת, החליט השופט אביטל חן שלא לגזור עליו מאסר בפועל בכדי לאפשר לנאשם להמשיך בדרך בה התחיל לצעוד.
לכתבה המלאה >

בית המשפט: מוגבלות הנאשם ראויה להתחשבות

לאחר שהורשע הנאשם, על פי הודאתו בכתב האישום, בניסיון תקיפת בת זוגתו והפרת צו הרחקה, הוחלט במסגרת מתן גזר הדין שלא לגזור עליו תקופת מאסר נוספת מעבר למאסר שריצה עד תום ההליכים כנגדו. השופט יריב נבון ציין כי "מדובר במקרה זה בנאשם שהינו חירש אילם ואף אם אין לכך כל הצדקה בביצוען של עבירות, הרי שלא ניתן להתעלם ממצבו בבואי לשקול את העונש הראוי."
לכתבה המלאה >

הערעור נדחה – הנאשם ירצה 12 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע הרשיע את הנאשם וגזר עליו 12 שנות מאסר בפועל. הנאשם ערער על חומרת העונש לבית המשפט העליון וזה דחה את הערעור בטענה כי "באשר לחומרת עבירות אלימות ומין במשפחה, ציין בית משפט זה פעמים רבות כי מדובר מהחמורות שבעבירות, שיש לבערן מהחברה, ולנקוט יד קשה כלפיהן".
לכתבה המלאה >

פסקי דין בתחום מגזין

זיכוי נאשם בגין עבירות אלימות כלפי אשתו ההרה

כתב אישום הוגש כנגד הנאשם ובו מיוחסות לו עבירות אלימות חמורות כלפי המתלוננת וכלפי בתה מנישואיה הקודמים. המאורע שהוביל להגשת כתב האישום הינו אירוע אלים שהתרחש בין בני הזוג, לטענת המתלוננת, מצד הנאשם, בעודה בחודשי היריון מתקדמים.
לכתבה המלאה >

זוכה מחמת הספק בשל "זוטי דברים"

המתלונן מסר את גרסתו למשטרה, לפיה הנאשם איים עליו ותקף אותו. בית משפט השלום ברמלה קבע כי עדות המתלונן עומדת לבדה, ובכל מקרה סיכם דבריו בכך ש"גם אילו קבעתי כי הנאשם אמנם השליך חצץ ופגע במתלונן, הרי המדובר במעשה שהוא בגדר זוטי דברים".
לכתבה המלאה >

גרסאות סותרות הובילו לזיכוי מתקיפת השכנים

בעקבות וויכוח בין שכנים לגבי רעש שנשמע מהדירה העליונה, החל השכן מלמטה לאיים על השכנה, ובהמשך, לדברי השכנים, אף דחף אותה ואיים על בן משפחה נוסף בסכין. השופט עמית פרייז קבע כי יש לזכות את הנאשם מחמת הספק, וזאת על אף שעדותו נמצאה כלא מהימנה: "בסופו של יום, לכל הפחות הספק קיים, גם תחת ההנחה שגרסת הנאשם הינה בעייתית".
לכתבה המלאה >

עורכי דין פלילי

אסף גונן

עורך דין פלילי
לעמוד עו"ד
back --> -->