27.05.2020
באנר מתחת לעדכונים מהשטח בכל האתר - צד שמאל (חדש)
באנר מתחת לעדכונים מהשטח בכל האתר - צד ימין (חדש)

הערעור נדחה – הנאשם ירצה 12 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע הרשיע את הנאשם וגזר עליו 12 שנות מאסר בפועל. הנאשם ערער על חומרת העונש לבית המשפט העליון וזה דחה את הערעור בטענה כי "באשר לחומרת עבירות אלימות ומין במשפחה, ציין בית משפט זה פעמים רבות כי מדובר מהחמורות שבעבירות, שיש לבערן מהחברה, ולנקוט יד קשה כלפיהן".
פורסם ב: 00:00 | 08.08.2016
מאת:
daniel.a@anova.co.il
הערעור נדחה – הנאשם ירצה 12 שנות מאסר

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע פורטו ארבעה אישומים חמורים של הנאשם כנגד אשתו. בין היתר, מתואר אירוע שהתרחש בחודש אוגוסט 2008 בדירתם המשותפת של בני הזוג, לאחר שהנאשם השתכר עם חברו. לאחר עזיבתו של החבר, הנאשם תקף את המתלוננת, אחז בשיערה, ובעט בה. המתלוננת נפלה כתוצאה ממעשים אלה, קיבלה מכה מדלת הכניסה לדירה, ופרצה בבכי וצעקות. בתגובה, איים עליה הנאשם ש"ימכור אותה לערבים". בו בזמן, בתה הקטינה של המתלוננת התעוררה משנתה, יצאה מחדרה אל עבר המתלוננת ששהתה בסלון, והתיישבה על ברכיה, תוך שהיא מבקשת מהנאשם שיפסיק את מעשי האלימות כלפי אימה. חרף הפצרותיה, המשיך הנאשם לתקוף את המתלוננת, תוך שהוא גורם לה פגיעות ממשיות - תלישת שיערות, שטפי דם ושריטות. במהלך המעשים, ראשה של המתלוננת נפל ופגע בראש בתה.

 

מספר ימים לאחר האירוע, הנאשם העיר את המתלוננת משנתה בחדר השינה, בו ישנה עם בתה, כשלגופו מגבת בלבד, ודרש ממנה לקיים עמו יחסי מין. המתלוננת סירבה, והסבירה שהיא עייפה. הנאשם לא שעה לבקשותיה, ומשך ברגליה עד שנפלה מהמיטה וראשה נחבט ברצפה. כאשר המתלוננת התרוממה, המערער דחף אותה אל סלון הדירה וסגר אחריהם את דלת חדר השינה. המתלוננת בכתה והמשיכה לומר לנאשם כי היא עייפה, רוצה לישון וביקשה ממנו לא לגעת בה. אף על פי כן, הנאשם פישק את רגליה ופשט את המגבת מגופו. המתלוננת נאבקה בו, וניסתה לברוח ממנו. הנאשם משך בתחתוניה וקרע אותם, המתלוננת נפלה אחורה על הספה. בשלב זה, איים הנאשם על המתלוננת שתעשה כרצונו, אחרת יהרגה. בהמשך אנס הנאשם את המתלוננת, תוך שזו נאבקת בו. בעקבות מעשים אלה, ברחה המתלוננת לחדר האמבטיה והקיאה. עם שובה לסלון, המשיך לאיים עליה הנאשם, עת שהיא מתחננת שהוא יעזוב אותה ויפסיק מעשיו. למרות תחנוניה, אנס שוב הנאשם את המתלוננת, עד שהגיע לסיפוקו. גם לאחר מכן, המשיך הנאשם לאיים על המתלוננת ולקללה.

 

באישום הרביעי מתואר כי שבוע לאחר האירוע שתואר באישום השלישי, עזבו המתלוננת ובתה את הדירה המשותפת. עם זאת, במהלך חודש אוקטובר 2008 נוצר קשר טלפוני בין הנאשם לבינה, במהלכו איים שיפגע בה, אם לא תחזור אליו; עוד במסגרת אישום זה מתואר אירוע איומים מיום בו הנאשם פגש את המתלוננת בתחנת אוטובוס והסתכל על תמונות שפיתחה, באחת מהן צולמה עם גבר אחר, שהיה מוכר לו. הנאשם איים עליה בתגובה לתמונה, והבטיח לה שיפגע בה, ידאג שתגורש מהארץ מפני שאינה יהודייה ואף רמז שיהרגה.

 

ביוני 2011 נגזר דינו של הנאשם, במסגרתו הושתו על הנאשם 12 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, וכן פיצוי למתלוננת בסך 50,000 ש"ח. הנאשם הורשע בעבירה של תקיפת בת זוג בנסיבות מחמירות, שלוש עבירות של איומים, עבירת אינוס, ביצוע מעשה סדום ובעבירת תקיפת בת זוג.

 

בעקבות גזר הדין, הגיש הנאשם ערעור לבית המשפט העליון בטענה כי "העונש חמור מידי וחריג באופן קיצוני מרף הענישה המקובל בעבירות מהסוג בו הורשע". השופט סלים ג'ובראן דחה את הערעור: "באשר לחומרת עבירות אלימות ומין במשפחה, ציין בית משפט זה פעמים רבות כי מדובר מהחמורות שבעבירות, שיש לבערן מהחברה, ולנקוט יד קשה כלפיהן".

 

לאור הגישה הרווחת בבית המשפט, בית המשפט החליט לדחות את הערעור ולהותיר את העונש על כנו.

 

תגובות (0 תגובות)
הוסף תגובה

מצא עורך דין פלילי

מצא
הצג הכל >
הצג עוד >

עורכי דין פלילי

מילון מונחים

לכל המונחים >

מעצרים בתחום מגזין

נעצרו חשודים בניהול בתי בושת באזור התחנה המרכזית בתל אביב

משטרת ישראל פשטה הבוקר על בתיהם של מספר חשודים בניהול ושליטה של בתי בושת באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב. החשודים שנעצרו חשודים בעבירות של הלבנת הון, העלמת מס וניהול בתי בושת. צילום: אילוסטרציה
לכתבה המלאה >

נעצרה חוליית פורצים שפעלה באזור ירושלים

בפעילות מבצעית מתוכננת ויזומה הביאה לפנות בוקר למעצרה של חוליית פורצים שפעלה בירושלים.בחיפוש שבוצע נתפס רכוש גנוב, סמים , מכשירי סלולאר ואמצעי לחימה שונים. צילום תמונה דוברות המשטרה
לכתבה המלאה >

סוכן סמוי הוביל למעצרם של עשרות חשודים בעבירות אלימות, רכוש וסמים

במבצע שנערך לפנות בוקר בהשתתפות כוחות משטרה רבים, נעצרו עשרות חשודים בעבירות אלימות, סחר בסמים ובעבירות התפרצות לדירות באזור הדרום. פעילות זאת התאפשרה בזכות פעילותו של  סוכן סמוי אשר פעל בקרב העבריינים במשך ארבעה חודשים ואסף ראיות כנגדם. קרדיט תמונות: דוברות המשטרה
לכתבה המלאה >

20 עצורים בצפון הארץ בחשד לביצוע עבירות סחר בנשק

פיצוח סוכן שפעל בקרב כנופיות ויחידים בצפון הארץ בתחומי הסחר בנשק ועבירות סמים מביא למעצרם של 20 עבריינים בתחומי הנשק והסמים (תמונות דוברות המשטרה)
לכתבה המלאה >

25 חשודים בסחר בסמים נעצרו באזור באר שבע

בעקבות פעילות משטרתית שנערכה בחודשים האחרונים נעצרו לפנות בוקר עשרים וחמישה חשודים בעבירות סחר בסמים מסוכנים במבצע משטרתי נרחב בו הופעל סוכן סמוי.
לכתבה המלאה >

30 עצורים בגין סחר בסמים בירושלים

סוכן סמוי שהופעל על ידי משטרת ישראל בחודשים האחרונים בשכונות בדרום ירושלים, הביא היום לפנות בוקר למעצרם של 30 חשודים בעבירות סחר בסמים מסוכנים והפצתם. במהלך היום יובאו החשודים להארכת מעצרם בבית המשפט השלום בירושלים.
לכתבה המלאה >

חשד לרצח והתאבדות באשקלון

 היום, שבת, התקבל דיווח במוקד משטרת ישראל על צעיר תושב אשקלון כבן 41, שקפץ מחלון ביתו בקומה ה-8 ברחוב בן עטר בעיר אשקלון (תמונה: דוברות המשטרה).
לכתבה המלאה >

פיצוח סוכן: סוכן שפעל בקרב עבריינים הביא למעצר עשרות עבריינים בתחום הרכוש והסמים והנשק

בתום פעילות שארכה מספר חודשים בהם הופעל סוכן כנגד עברייני רכוש, אמל"ח וסמים, הבוקר הגיע השלב הגלוי של הפעילות עת עשרות שוטרים פשטו במקביל על בתיהם של 45 עבריינים (צילום דובורת המשטרה).
לכתבה המלאה >

המשטרה לא החזירה את כספי הערבות ותפצה את המבקש

הציבור הפסיד: בית משפט השלום בראשון לציון משית הוצאות על המשטרה בסך 1,000 ₪, וזאת בגין התעלמותה מצווי בית משפט והשחתת זמנם של בית המשפט והמבקש
לכתבה המלאה >

גזרי דין בתחום מגזין

שבר את אצבעה של אשתו ולא ייכלא

הנאשם תקף את רעייתו ליד בנם הצעיר של השניים והורשע בגרימת חבלה של ממש. עם זאת, החליט השופט אביטל חן שלא לגזור עליו מאסר בפועל בכדי לאפשר לנאשם להמשיך בדרך בה התחיל לצעוד.
לכתבה המלאה >

בית המשפט: מוגבלות הנאשם ראויה להתחשבות

לאחר שהורשע הנאשם, על פי הודאתו בכתב האישום, בניסיון תקיפת בת זוגתו והפרת צו הרחקה, הוחלט במסגרת מתן גזר הדין שלא לגזור עליו תקופת מאסר נוספת מעבר למאסר שריצה עד תום ההליכים כנגדו. השופט יריב נבון ציין כי "מדובר במקרה זה בנאשם שהינו חירש אילם ואף אם אין לכך כל הצדקה בביצוען של עבירות, הרי שלא ניתן להתעלם ממצבו בבואי לשקול את העונש הראוי."
לכתבה המלאה >

הערעור נדחה – הנאשם ירצה 12 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע הרשיע את הנאשם וגזר עליו 12 שנות מאסר בפועל. הנאשם ערער על חומרת העונש לבית המשפט העליון וזה דחה את הערעור בטענה כי "באשר לחומרת עבירות אלימות ומין במשפחה, ציין בית משפט זה פעמים רבות כי מדובר מהחמורות שבעבירות, שיש לבערן מהחברה, ולנקוט יד קשה כלפיהן".
לכתבה המלאה >

פסקי דין בתחום מגזין

זיכוי נאשם בגין עבירות אלימות כלפי אשתו ההרה

כתב אישום הוגש כנגד הנאשם ובו מיוחסות לו עבירות אלימות חמורות כלפי המתלוננת וכלפי בתה מנישואיה הקודמים. המאורע שהוביל להגשת כתב האישום הינו אירוע אלים שהתרחש בין בני הזוג, לטענת המתלוננת, מצד הנאשם, בעודה בחודשי היריון מתקדמים.
לכתבה המלאה >

זוכה מחמת הספק בשל "זוטי דברים"

המתלונן מסר את גרסתו למשטרה, לפיה הנאשם איים עליו ותקף אותו. בית משפט השלום ברמלה קבע כי עדות המתלונן עומדת לבדה, ובכל מקרה סיכם דבריו בכך ש"גם אילו קבעתי כי הנאשם אמנם השליך חצץ ופגע במתלונן, הרי המדובר במעשה שהוא בגדר זוטי דברים".
לכתבה המלאה >

גרסאות סותרות הובילו לזיכוי מתקיפת השכנים

בעקבות וויכוח בין שכנים לגבי רעש שנשמע מהדירה העליונה, החל השכן מלמטה לאיים על השכנה, ובהמשך, לדברי השכנים, אף דחף אותה ואיים על בן משפחה נוסף בסכין. השופט עמית פרייז קבע כי יש לזכות את הנאשם מחמת הספק, וזאת על אף שעדותו נמצאה כלא מהימנה: "בסופו של יום, לכל הפחות הספק קיים, גם תחת ההנחה שגרסת הנאשם הינה בעייתית".
לכתבה המלאה >

עורכי דין פלילי

אסף גונן

עורך דין פלילי
לעמוד עו"ד
back --> -->