11.08.2022

מבזקים

טקס השקת תכנית ׳עיר בטוחה׳ (SAFE CITY) בעיר עכו - חניכת נקודת שיטור חדשה בעיר העתיקה

31.07.2022 | 05:16

משטרת ישראל ערכה היום טקס השקת תכנית "עיר בטוחה" (SAFE CITY) בעיר עכו במסגרתו נחנכה נקודת המשטרה הסמוכה לנמל בעיר העתיקה. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה״כ עמר בר לב, המפכ"ל רנ"צ יעקב שבתאי, מפקד מחוז חוף ניצב יורם סופר, סגן מפקד מחוז חוף תת ניצב דודו בואני, סגנית מפקד מרחב אשר, ניצב משנה מירב וגנר, מפקד תחנת עכו סגן ניצב ניר ג'מבר ראש עיריית עכו מר שמעון לנקרי, קצינים, שוטרים ואורחים.

 

ההחלטה על יישום התכנית התקבלה על רקע אירועי "שומר חומות" בה התמודדה המדינה עם הפרות סדר קיצוניות בערים מעורבות ובמוקדים נוספים וכחלק מהחלטת ממשלה 549 לטיפול בתופעות הפשיעה והאלימות בחברה הערבית, שיעדיה: העמקת שלטון החוק, חיזוק תחושת הביטחון האישי, הגברת ההרתעה, העלאת אמון הציבור, הנגשת שרותי המשטרה לאזרח ושיפור הקשר עם התושב.

 

תכנית ׳עיר בטוחה׳ היא תכנית רב ממדית הכוללת יישומים טכנולוגים מתקדמים יחד עם כוחות מבצעיים. זוהי תפיסה המתמקדת במניעת עבירות טרם התרחשותן לצד חיזוק המענה המבצעי לאירועים בזמן אמת.

 

התכנית היא חלק ממאמץ לאומי משותף של משטרת ישראל עם המשרד לביטחון פנים, גורמי אכיפה שונים, הקהילה והרשות המקומית ובמסגרתה נפרסה תשתית טכנולוגית, חוזקו כוחות מבצעיים בתחומי השיטור, החקירות, המודיעין וקשרי קהילה.

 

במסגרת השקת התכנית נחנכה נקודת המשטרה הסמוכה לנמל עכו בעיר העתיקה כאשר לשם הקמת הנקודה נוספו 30 תקני שוטרים בפיקוד פקד דביר פרץ ובהרכב של שוטרי סיור, בלשים ותצפיתנים המכירים היטב את צרכי האזור ומאפייניו.

 

מדברי הנואמים בטקס:

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב:
"לפני שאני פותח בדברים שקשורים לאירוע החשוב שאנחנו נמצאים בו, אי אפשר שלא להתייחס לאירוע שמטלטל את הציבור הישראלי, ואת כולנו, בעיקר בימים האחרונים.
וזו הפרשה המזעזעת שהתרחשה לפני שנים אחדות בכלא גלבוע.
המקרים שאנחנו נחשפים אליהם הם מחרידים, איומים. לא פחות מזה. ואני יודע שאני מדבר גם בשם המפקדים שנמצאים כאן, ובשם המפקדים בשירות בתי הסוהר.
אני קורא את העדויות שמתפרסמות ופשוט מזדעזע. מדובר בליקוי מאורות שאסור שיחזור על עצמו.
מדובר באירועים שקרו לפני כמה שנים, אבל לא לעולם חוסן, וצריך לוודא שהאירועים האלו הם נחלת העבר.
אני מתחייב שאנחנו נטפל ביד קשה ביותר, ובאפס סובלנות, כלפי מי שיפגע בנשים, בין אם באלימות מינית או כל אלימות אחרת, בארגונים הכפופים למשרד לביטחון הפנים - משטרה, שירות בתי הסוהר ומערך הכבאות וההצלה."

"אני גם קורא לכל מי שהוטרדה או מוטרדת, בכל דרך שהיא, לא להסס ולפנות לדרגים שמעליה.
אנחנו לא נאפשר - בוודאי לא הטרדות, וגם לא טיוחים של מקרים כאלו. ומי שיהיה מעורב בזה, גם יודח וגם ימצא עצמו נחקר פלילית".

היום אנחנו עושים עוד צעד משמעותי במאבק שלנו בפשיעה, ובחתירה שלנו לשמירה על ביטחונם של תושבי עכו. רק בשנה שעברה, במהלך מבצע 'שומר החומות', העיר כאן בערה - פשוטו כמשמעו. מהומות, הפרות סדר, מעשה רצח – אירועים שלא האמנו שיכולים להתרחש.

כשנכנסתי לתפקיד השר לביטחון הפנים, ידעתי שאת מה שהיה – אסור לנו לאפשר שיחזור על עצמו. לכן הובלתי, כשלצדי המנכ"ל תומר לוטן ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי, מספר תוכניות שמטרתן להגביר את הביטחון האישי.

אחת מהן, היא תוכנית Safe City לערים המעורבות, בראש ובראשונה לערים עכו ולוד. לתוכנית Safe City בעכו ישנה חשיבות רבה מאוד. חיזוק החוסן הקהילתי, העצמת תחושת הביטחון והגברת האמון בינם לבין המשטרה. כשבנינו במשרד לביטחון פנים ובמשטרה את התוכנית, ראינו לנגד עינינו כמה נושאים מרכזיים: הפחתת הפשיעה והעבריינות; שמירה על החוסן העירוני בעיתות חירום;  והגנה על הסדר הציבורי. לשם כך, התוכנית כוללת הפעלת מערכים טכנולוגיים ודיגטליים מתקדמים, 24/7, אך לא רק. היא כוללת בנוסף את הגורם האנושי: תוספת כוח סיירים שמסוגל להגיע בתוך זמן קצר למוקד אלימות ופשיעה, תוספת חוקרים, ועוד.

ומילה על משטרת עכו: יש כאן מחויבות גדולה מאוד של השוטרים והשוטרות, בהובלתו של מפקד התחנה סגן ניצב ניר ג'מבר. מחויבות, מסירות, אחריות - הם עושים כאן לילות כימים כדי שהביטחון יישמר והעיר הזו תוכל להמשיך להתפתח. אתם ראויים לתודה על כך.

רק בשבוע החולף פעלו כאן בעיר העתיקה בעכו ובסביבתה כוחות משטרה רבים, כחלק ממבצע רחב היקף לאחר פעילות סמויה ממושכת - אל מול כנופייה אלימה ומסוכנת של מחוללי פשיעה בתחומי הסמים ואמצעי הלחימה. פעילות מורכבת, מאתגרת, שדרשה גם פגיעה כלכלית בכנופייה, וכל זה נעשה כאן וימשיך להיעשות. ואין לי ספק שתוכנית Safe City תהיה עוד רגל בחיזוק המשילות ובעוצמת המאבק".

 

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי:
היום אנו עושים היסטוריה. היום אנו מחזקים את משטרת ישראל בעיר עכו, שהייתה לאחד ממוקדי הפרעות במבצע "שומר החומות".

לשוטרים האמיצים שנלחמו כאן פשוטו כמשמעו על ביטחון העיר ותושביה, אנו מעניקים מעטפת שלמה בחניכת מודל שיטור מתקדם, חכם, ממוקד ואפקטיבי.

הודות לטכנולוגיות מתקדמות ושיתוף פעולה בין המשטרה, הרשות והתושבים, העיר העתיקה בעכו הופכת היום למרכז שיטור חזק עם שליטה נרחבת של המשטרה על הנעשה בעיר.

הדבר יביא לשיפור משמעותי של תחושת הביטחון, דחיקה החוצה של העבריינים, והפיכת האזור ההיסטורי, והיפיפה הזה לבטוח לתושביו ומבקריו הרבים.

דוח מבקר המדינה שיצא לאחרונה דיבר על מה שהיה במהלך המבצע, ואני אומר כאן מעלה במה זו שעשינו כברת דרך ארוכה בשנה האחרונה, והיום משטרת ישראל מוכנה יותר מאי פעם להפרות סדר רב זירתיות ולאירועי ביטחון פנים בהיקפים רחבים, ועדין יש עוד לא מעט לעשות.
 
הגדלנו באופן משמעותי את הכוחות הלוחמים במשטרת ישראל עם הקמת יחידות מג"ב ייעודיות לשעת חירום. הכפלנו את מערך המילואים של המשטרה עם הקמת שש עשרה פלוגות מג"ב חדשות.
בנינו ימ"חים חדשים ורכשנו ציוד רב. הקמנו את המשמר הישראלי המבוסס על לוחמים, מתנדבים ואנשי מילואים יוצאי יחידות קרביות. העמקנו את עולם המודיעין המשטרתי. ציידנו את המחוזות באמצעי לחימה ייעודים והענקנו לכך הכשרות רבות. אנו פועלים לקידום תיקוני חקיקה נדרשים. חיזקנו באופן חסר תקדים את שיתוף הפעולה עם שירות הביטחון הכללי.

וחניכת מודל ה- safe city בעכו היום, הוא צעד חשוב ומרכזי נוסף, כאשר המודל הזה ילך ויתרחב לערים מעורבות נוספות."

 

מפקד מחוז חוף, ניצב יורם סופר:
"אנו ניצבים בפני אירוע חשוב, פתיחת "העיר הבטוחה" בעיר עכו. זוהי בשורה של ממש לעיר, לתושבים, למבקרים ולשוטרי ושוטרות תחנת עכו שמעכשיו יוכלו לספק שירותי משטרה רחבים וטובים יותר.
בהקמת הפרויקט המשותף עמד לנגד עינינו חיזוק תחושת הביטחון האישי של תושבי העיר והמבקרים בה וכפועל יוצא הגברת אמון הציבור, ניהול שגרת חיים חזקה, הנגשת שירותי המשטרה ושיפור הקשר עם התושב בדגש על הגברת ההרתעה. אין ספק כי פרויקט זה יצר תשתית ביטחונית יציבה וישיב את איכות החיים לתושבי העיר."

 

מפקד תחנת עכו, סגן ניצב ניר ג'מבר:
"משטרת ישראל חרטה על דגלה לשפר ולחזק את שירותי המשטרה בחברה בכלל ובערים המעורבות בפרט וזאת בהובלת מפכ"ל המשטרה ועפ"י מדיניות השר לבט"פ. היום אנו עדים למימוש מדיניות זו בעצם הקמת נקודת עכו העתיקה במסגרת ה safe city. זהו הישג חשוב לחיזוק המשילות ושיפור המענה המשטרתי בהיבטי סיור, בילטש, חקירות ומערך המודיעין וכל זאת במעטפת טכנולוגית רחבת היקף".

 

ראש עיריית עכו, מר שמעון לנקרי:
"העיר עכו עברה תהליכים רבים להם השפעה דרמטית כעיר מעורבת בייחוד לאחר "שומר חומות". זו עיר חשובה ומיוחדת במחוז. היום, אנו חונכים את שהמפכ"ל, רנ"צ יעקב שבתאי התחייב ואמר - "הולכים לעשות סדר בעיר העתיקה". היום אנו עושים פה תיקון, השימוש בכוח אדם וטכנולוגיה קובעים את איכות הטיפול המשטרתי. שיתופי הפעולה עירייה ומשטרה הם שוברי שיוויןן במתן ביטחון אישי של התושבים. אני רואה בהקצת העיר הבטוחה כמהלך דרמטי שקרה אחרי אירועים קשים אך אנו מסתכלים קדימה שהמהלך יוכיח את עצמו לייתן משילות וביטחון לאזרחים ולתושבים".

מצא עורך דין פלילי

מצא
הצג הכל >
הצג עוד >

עורכי דין פלילי

עו"ד טל גלאון

מומחה למשפט הפלילי על כל רבדיו
לעמוד עו"ד

עו"ד עדי כרמלי

משרדנו עוסק בתחום הפלילי והמשפחה.
לעמוד עו"ד

עו"ד רענן עמוסי

מתמחה בכל תחומי המשפט הפלילי
לעמוד עו"ד

עו"ד אסף שלם

פלילי, תעבורה, מנהלי, צבאי, עבודה
לעמוד עו"ד

עו"ד אנג'ליקה סדיקוב

מתמחה במשפט פלילי, אסירים ותעבורה
לעמוד עו"ד

עו"ד אבי אלפסי

משפט פלילי, יצוג בבית משפט, סגירת תיקים
לעמוד עו"ד

עו"ד אמיר נבון

פלילי , פשיעה חמורה
לעמוד עו"ד

עו"ד סנדי ליפשיץ

מתמחה בעבירות אלימות, רכוש, סמים, קטינים
לעמוד עו"ד

עו"ד שי גבאי

מומחה במשפט פלילי
לעמוד עו"ד

עו"ד ניסים לוי

משרד פלילי ותעבורה
לעמוד עו"ד

עו"ד משה אלון

מתמחה בדין הפלילי ומשמעתי
לעמוד עו"ד

מדורי פורום פלילי

הכתבות הנצפות ביותר

הסליק סמים בתוך מנוע רכב ונעצר על ידי המשטרה

המשטרה עצרה חשוד שהסליק סמים בתוך מנוע הרכב ששימש אותו לפעילות הסחר בסמים. תמונות - דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

מבצע "מגדל קלפים": הפלת התשתית הכלכלית של ארגון פשיעה הפועל במרחב לכיש

כוחות משטרת ישראל ורשות המסים פשטו היום על בתיהם של חשודים המחזיקים ברשותם רכוש, כספים ונכסים המשמשים כתשתית כלכלית לפעילות פלילית של ארגון פשיעה הפועל בתחום מרחב לכיש. רכבי יוקרה בשווי מיליוני שקלים נתפסו. תמונות – דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

העבריין שהפך לסוכן חשאי - עשרות כתבי אישום נגד חשודים מעולם הפשיעה

הבוקר יוגשו עשרות כתבי אישום נגד החשודים שהופללו על ידי סוכן חשאי שגייסה משטרת ישראל מקרב עולם הפשיעה. תמונות – דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

שוטרי סיור הבחינו בצמח קנאביס שגדל בחצר הבית וחשפו בתוך הבית מעבדה לגידול וייצור סמים

המשטרה חשפה בסוף השבוע מעבדת הידרו בחדרה ועצרה את תושב המקום החשוד בהפעלתה. תמונות – דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

הפורץ שהגיע "לעבודה" במכונית פאר

פורץ מכוניות שהגיע לאזור הספורטק בצפון תל אביב עם מכונית מרצדס פרץ למכוניות וגנב תיקים. תמונות - דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

הותר לפרסום: הסוכנת הסמויה שהביאה למעצרם של 17 סוחרי סמים באיזור תל אביב

הותר לפרסום כי סוכנת משטרתית סמויה הביאה הבוקר למעצרם של 17 סוחרי סמים שחשודים באספקת סמים מסוכנים בכמויות מסחריות ו״סמי מסיבות״ מסוגים שונים - אקסטזי, LSD, קוקאין, בולי הזיה ועוד, ששווים הכולל נאמד במאות אלפי שקלים. תמונות - דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

החזקת סם לצריכה עצמית - אי הרשעה

בית המשפט השלום בראשון לציון נמנע מהרשעתו של צעיר שהחזיק סם שלא לצריכה עצמית למרות שמתסקיר שירות המבחן לא עלתה אפשרות של פגיעה קונקרטית בנאשם.

לכתבה המלאה >

הותר לפרסום: 42 סוחרי סמים ממרכז הארץ נעצרו בתום החקירה הסמויה של המשטרה

לאחר סיום פעילותו של סוכן משטרתי סמוי ובמסגרת המעבר לשלב החקירה הגלויה, המשטרה עצרה 42 סוחרי סמים מערים שונות במרכז הארץ. תמונות – דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

הנהג נעצר לבדיקת רישיונות והתגלה כסוחר סמים

המשטרה עצרה רכב לבדיקת רישיונות שגרתית ולהפתעתם הנהג התגלה כסוחר סמים. תמונות – דוברות המשטרה

לכתבה המלאה >

עורכי דין פלילי

בנימין בן נתן

משרד עורכי דין פלילי
לעמוד עו"ד

שי גבאי

מומחה במשפט פלילי
לעמוד עו"ד

משה אלון

מתמחה בדין הפלילי ומשמעתי
לעמוד עו"ד

ניסים לוי

משרד פלילי ותעבורה
לעמוד עו"ד

עדי כרמלי

משרדנו עוסק בתחום הפלילי והמשפחה.
לעמוד עו"ד

אסף שלם

פלילי, תעבורה, מנהלי, צבאי, עבודה
לעמוד עו"ד

סנדי ליפשיץ

מתמחה בעבירות אלימות, רכוש, סמים, קטינים
לעמוד עו"ד

אנג'ליקה סדיקוב

מתמחה במשפט פלילי, אסירים ותעבורה
לעמוד עו"ד

נאוה זרנגר

עורכת דין פלילי
לעמוד עו"ד

רענן עמוסי

מתמחה בכל תחומי המשפט הפלילי
לעמוד עו"ד

אבי אלפסי

משפט פלילי, יצוג בבית משפט, סגירת תיקים
לעמוד עו"ד

סיוון חיימוב

התמחות במשפט פלילי
לעמוד עו"ד

אמיר נבון

פלילי , פשיעה חמורה
לעמוד עו"ד

טל גלאון

מומחה למשפט הפלילי על כל רבדיו
לעמוד עו"ד

אסף גונן

עורך דין פלילי
לעמוד עו"ד
back --> -->